سه شنبه, 30 خرداد 1396 16:31

تجزیه و تحلیل جک اس3 کوچک ترین شاسی بلند خانواده جک

جک اس3 کوچکترین شاسی بلند خانواده جک

پس از موفقیت جک اس5 شاسی بلند کمپانی جک در ایران،شرکت کرمان موتور قصد دارد دومین شاسی بلند این برند یعنی جک اس3 را وارد بازار ایران کند. جک اس3 2014 خودرویی است خودرویی است که به زودی وارد بازار ایران می شود به همین دلیل به تجزیه و تحلیل این خودرو می پردازیم.

جک اس3 بروی پلتفرم jac A30 ساخته شده است جک A30 خودروی سدان بوده است که در کشور چین با نام JAC J4 به فروش می رسد و با توجه به طراحی جذاب آن امید است در آینده وارد باز ایران شود.

کمپانی جک یک خودروساز کوچک در کشور چین می باشدکه با تولید سالیانه نیم میلیون خودرو رویاهای بزرگی در سر دارد که با استقبال در ایران روبرو شده است. جک اس5 اولین شاسی بلند کمپانی جک بود که وارد بازار ایران شده است و با توجه به استقبال خوبی که از این خودرو در بازار ایران شد حال شرکت کرمان موتور قصد دارد دومین شاسی بلند این شرکت را وارد بازار ایران کند، نام کامل جک اس3 JAC Refine S3 می باشد که در آگوست سال 2014 وارد بازار چین شد و همانند برادر بزرگترش از محصولات روز هیوندای الهام گرفته است و نشانه هایی از خودرو IX25در آن دیده می شود.

طراحی داخلی و خارجی جک اس3

نکته قابل توجهی که در این خودرو دیده می شود نمای جلوی خودرو خصوصا جلو پنجره این خودرو می باشد که طراحی جالب و قابل توجهی دارد که پوشش کروم روی جلو پنجره، نمای جلوی خودرو را چشم نواز کرده است. در نمای عقب چینی ها محافظه کارانه عمل کرده اند و ستون c پهن شیشه عقب کوچک و لاستیک های کوچک مشخصات این خودرو می باشد.

در نمای ظاهری خودروی اس3 نیز مانند نمای خارجی آن بروز و قابل ستایش است و کیفیت قطعات به کار رفته شده در داخل خودرو قابل قبول بوده است و از ترکیب رنگ بندی شلوغ برخوردار می باشد. یک مانیتور بزرگ در کنسول وسط تعبیه شده است که اطلاعات کافی را در اختیار راننده قرار می دهد. در کل می توان گفت از نظر طراحی داخلی جک اس3 نمره قابل قبولی کسب می کند.

پیشرانه و سیستم حرکتی

جک اس3 از یک پیشرانه 1.5لیتری با قدرت 111اسب بخار و گشتاور 146 نیوتن متر بهره می برد که در مقایسه با پیشرانه اس5 که قدرت 174 اسب بخار و 235 نیوتن متر تولید می کند ضعیف به نظر می رسد. در بخش انتقال قدرت نیز از 2 گیربکس دستی 6سرعته و اتوماتیکCVT بهره می برد.

جک اس3 از نظر ایمنی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد که طبق ادعای سازنده از 46درصد از ورق های فولادی مستحکم و 33 درصد آن از فولاد گالوانیزه تشکیل شده است در مدل های جک اس3 سامانه های ایمنی ESP،EBD،ABS و TCS استفاده شده است در این سطح قابل قبول می باشد.

جک اس3 در نیمه اول سال 96 توسط شرکت کرمان موتور وارد بازار کشور می شود هنوز قیمت دقیقی برای این خودرو مدنظر قرار نگرفته است و باید منتظر تصمیم این شرکت در این خصوص باشیم. در این صورت این خودرو با خودروهایی مانند چانگان CS35شرکت سایپا و هایما اس5 ایران خودرو رقابت خواهد کرد.

KMC logo logo fa Geely Logo 1 logo fa